Ładowanie
×

Świebodzice informują o likwidacji kopciuchów

W 14 z 16 województw przyjęto uchwały antysmogowe, czyli akty prawa miejscowego, które określają to, jakie rodzaje urządzeń grzewczych i paliw są dopuszczone do stosowania na danym obszarze oraz jakie są zakazane.
Uchwały ustalają także konkretne daty wprowadzenia ograniczeń lub zakazów, do których powinni dostosować się mieszkańcy oraz kary przyznawane w związku z niestosowaniem się do przepisów.

W związku z tym od 1 lipca 2024 roku wszystkie piece o klasie “zero” będą musiały zostać wymienione. Dotyczy to całego Dolnego Śląska. Ten termin określa tzw. uchwała antysmogowa przyjęta przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego w dniu 30 listopada 2017 r. Zakaz ten dotyczy także użytkowników kominków lub pieców wolnostojących, które nie spełniają określonych wymagań. Muszą one zostać do nich dostosowane lub zlikwidowane.
Wobec powyższego, zachęcamy mieszkańców lokali komunalnych do przybycia do siedziby Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Świebodzicach przy ul. Świdnickiej 7B w celu omówienia rozwiązań mierzących się z problemem uchwały antysmogowej czyli wymianą instalacji na paliwo stałe, które nie spełnia minimum 3 klasy.

Autor: MZN/Wydział PK

Źródło i fot. swiebodzice.pl

Share this content:

  Studenci seniorzy wrócili na UTW

Opublikuj komentarz