Ładowanie
×

Ponad 32 lata służby dla podinsp. Piotra Kijowskiego

W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinsp. Krzysztofa Lewandowskiego, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Tomasz Kościcki wraz z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinp. Januszem Kozendrą, podziękowali w piątek za wieloletnią służbę doświadczonemu policjantowi wałbrzyskiego garnizonu. Na zasłużoną emeryturę po 32,5 roku służby przechodzi dzisiaj podinsp. Piotr Kijowski.

Wałbrzyski funkcjonariusz 2 lutego po raz ostatni założył policyjny mundur i dokładnie o godzinie 15:30 zakończy swoją pożegnalną służbę. Podinsp. Piotr Kijowski w szeregi Policji wstąpili w 1991 roku. Przez większą część swojej kariery zawodowej pracował w Legnicy, najpierw jako policjant prewencji, by w 1993 roku przejść do pionu dochodzeniowo-śledczego. Od 2006 roku kolejno był detektywem, i specjalistą Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Od lipca 2017 roku do kwietnia 2021 roku pracował natomiast w zespole kontroli tamtejszej komendy, by ostatecznie przenieść się na równorzędne stanowisko do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Dla podinsp. Piotra Kijowskiego dzień 2 lutego jest ostatnim dniem służby.
Wałbrzyskiego oficera Policji przez dokładnie 32,5 roku cechowała rzetelność. Podchodził oczywiście z pełnym poświęceniem do obowiązków służbowych, co podkreślił w piątkowe południe podczas uroczystego wręczenia podziękowań I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Tomasz Kościcki. Do życzeń dołączył się oczywiście Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinsp. Janusz Kozendra oraz będący na spotkaniu policjanci kadry kierowniczej, a także pracownicy wałbrzyskiego garnizonu.
Teraz, po zdjęciu munduru, podinsp. Piotr Kijowski rozpocznie kolejny etap życia. To czas następnych wyzwań, tym razem realizowanych na zasłużonej emeryturze. Wałbrzyskiemu policjantowi życzymy oczywiście dużo zdrowia i samych pozytywnych chwil, a przy tym realizacji własnych pasji życiowych.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  MIKOŁAJKI Z WAŁBRZYSKIMI POLICJANTAMI

Opublikuj komentarz