Ładowanie
×

17-latek odpowie za serię kradzieży kosmetyków

7-letni wałbrzyszanin trafił w czwartkowe popołudnie w ręce policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu. Nastolatek w jednym ze sklepów dokonał kradzieży artykułów drogeryjnych na kwotę około 500 złotych. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie był pierwsza tego typu kradzież zatrzymanego. Młody mężczyzna łącznie dokonał wcześniej jeszcze dziewięciu takich kradzieży wykończeniowych, gdzie łączna wartość start wyniosła ponad 3,5 tys. złotych.

Do zgłoszenia doszło w czwartek około godziny 14:00. Nastolatek miał zdjąć z półki placówki handlowej przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu kosmetyki, a następnie próbował opuścić sklep nie płacąc za zakupy. 17-latek został jednak ujęty przez ochronę obiektu i ostatecznie zatrzymany przez wezwanych na miejsce zdarzenia policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu. Mundurowi od początku wiedzieli, że nie był to pierwszy tego typu czyn popełniony przez młodego mieszkańca Wałbrzycha, dlatego kolejne godziny spędził ona w policyjnej celi.
W trakcie wykonywanych dzisiaj dalszych czynności procesowych prowadzący postępowanie funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu popełnienie w okresie od czerwca zeszłego roku do stycznia tego roku dokładnie dziewięciu kolejnych kradzieży w tym samym sklepie, skąd skradzione zostały także kosmetyki. Łącznie straty oszacowane zostały przez przedstawicieli placówki handlowej na kwotę ponad 3,5 tys. złotych. 17-latek nie odpowie więc za wykroczenia, a za przestępstwo.
Podejrzany w trakcie czynności procesowych usłyszał zarzut kradzieży w krótkich odstępach czasu. Grozi mu teraz kara pozbawiania wolności do lat 5.

Źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Wybryk chuligański do którego doszło na terenie galerii handlowej

Opublikuj komentarz