Ładowanie
×

Trzech zatrzymanych

Trzy kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości zostały zatrzymane przez wałbrzyskich policjantów. 43, 44 i 63-latek trafili już do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Pierwszy z mężczyzn spędzi w więzieniu rok, drugi pół roku, a trzeci trafił do aresztu na dwa dni. Dwaj młodsi wałbrzyszanie zostali skazani prawomocnymi wyrokami sądowymi za popełnione wcześniej przestępstwa, najstarszy z nich za wykroczenie skarbowe.

Pierwszy z mężczyzn, który był od dłuższego czasu poszukiwany listem gończym, wpadł w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy około godziny 9:00. Policjanci zatrzymali 43-latka w miejscu ukrywania się – u znajomego – przy ul. Niepodległości na Podgórzu. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzycha 43-latek ma spędzić rok za kratami zakładu karnego w związku z uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego.
Godzinę późnej dzielnicowi pierwszego komisariatu, podczas patrolu Starego Zdroju, zauważyli 44-latka, który również był poszukiwany. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi potwierdzili, że wałbrzyszanin powinien trafić na najbliższe pół roku do więziennej celi, gdyż również został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za niealimentację.
Praktycznie w tym samym czasie w ręce innych policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy w centrum miasta wpadł 63-latek, który był poszukiwany listem gończym, a ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż nie zapłacił zasądzonej przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu grzywny za popełnione wykroczenie skarbowe. Tym samym mężczyzna zastępczo trafił już na dwa dni do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  BYLI POSZUKIWANI ZA KRADZIEŻE

Opublikuj komentarz