Ładowanie
×

Przyznano stypendia w dziedzinie kultury

Wydanie albumu studyjnego w klimacie muzyki pop, rozwijanie swoich umiejętności tanecznych, a także organizacja wystawy malarstwa i ceramiki – to projekty, które zrealizowane zostaną w tym roku w ramach stypendium Prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej w dziedzinie kultury. Ich ideą jest pomoc świdniczanom w zrealizowaniu ciekawych przedsięwzięć, związanych z twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.
Maja Laska na wydanie albumu studyjnego w formacie cyfrowym, obejmującego oprócz dotychczasowych, także nowe utwory autorskie oraz współautorskie, w klimacie muzyki pop otrzyma 3600 zł. Maja jest uczennicą Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy. Kształci swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Iwony Kuśnierz w Akademii Rozwoju Talentów w Świdnicy. Ma na swoim koncie wydanie albumu „Drobnymi krokami” oraz singla „16”. Jest autorką zarówno tekstów jak i muzyki. Nad aranżacją swoich utworów pracuje z producentem muzycznym Jakubem Mańkowskim. Dwukrotnie została wyróżniona w Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej.

Kacprowi Sowie na kurs tańca ludowego w Mazowieckiej Akademii Tańca przyznano 4400 zł. Celem tego przedsięwzięcia jest rozwijanie umiejętności tanecznych i zdobycie wykształcenia przygotowującego do pracy w charakterze instruktora tańca ludowego. Kurs trwa dwa lata i wieńczy go pokaz dyplomowy. Kacper Sowa od 2019 roku jest tancerzem Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” , działającego przy Świdnickim Ośrodku Kultury. Zespołu wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego, m.in. Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Silesia” czy też brązowym medalem „Gloria Artis”.
Olenie Surinie na rozwój artystyczny i organizację wystawy malarstwa i ceramiki pt. „Poezja codzienności” przyznano 2700 zł. W latach 1992-1997 studiowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Doniecku. Następnie, w latach 1997-2003 na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Monumentalnego Malarstwa we Lwowie. Od kilkunastu lat swoje prace przedstawia na wystawach zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Uczestniczy w wielu konkursach i plenerach malarskich.

źródło i fot.
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Share this content:

  Święto Włókiennika

Opublikuj komentarz