Ładowanie
×

Poważnie zdarzenie na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Moniuszki.

Do kolejnego poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w czwartkowe popołudnie na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Moniuszki w Wałbrzychu. W wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych jeden z uczestników trafił ostatecznie do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Policjanci przez kilkadziesiąt minut prowadzili czynności na miejscu kolizji. Ruch w tym miejscu czasowo był utrudniony. Łącznie wczoraj na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego doszło do dwunastu, na szczęście niegroźnych w skutkach, zdarzeń drogowych.

W czwartek tuż przed godziną 15:00 na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Moniuszki w Wałbrzychu doszło zderzenia się trzech samochodów osobowych. 82-letni mężczyzna, wyjeżdżając swoim pojazdem z drogi podporządkowanej od strony centrum, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 32-latkowi jadącemu drugim samochodem ul. Sikorskiego w kierunku ul. Przemysłowej. Pojazd prowadzony przez młodszego z mężczyzn uderzył ostatecznie w trzeci z samochodów kierowany przez 66-latka,a oczekujący na możliwość wjazdu na skrzyżowanie.
W wyniku kolizji jeden z kierujących ostatecznie trafił do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że doznał niegroźnych obrażeń ciała, dlatego też sprawca został ukarany mandatem karnym kredytowanym w kwocie 2 tys. złotych. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne za uszkodzenia pojazdów.
W związku z tym zdarzeniem kolejny raz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Mamy okres zimowy, a na drogach jest bardzo ślisko. Pamiętajmy, aby korzystać z pojazdów w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu. Poza przepisami ważny jest oczywiście także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  „TRZEŹWY PORANEK” BEZ NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

Opublikuj komentarz