Ładowanie
×

Papierosy bez akcyzy zabezpieczyli wałbrzyscy policjanci

W poniedziałkowe i wtorkowe przedpołudnie w ręce funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wpadło troje wałbrzyszan, którzy w swoich mieszkaniach posiadali łącznie 8 kg kilogramów tytoniu oraz ponad tysiąc sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty z Kodeksu Karnego Skarbowego.

Policjanci z wałbrzyskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na początku tego tygodnia w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali trzy osoby posiadające nielegalny tytoń oraz papierosy. W poniedziałek w centrum Wałbrzycha wpadła 58-latka, a dzień później na Białym Kamieniu 52-latek i 74-latka.
Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanych ujawnili oraz zabezpieczyli łącznie 8 kg krajanki tytoniowej oraz ponad tysiąc papierosów bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa wyniosła ponad 13 tys. zł.
Podejrzani odpowiedzą teraz za naruszenie przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy, za co grozi im wysoka grzywna.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  NIEZNALSKI DAMIAN POSZUKIWANY!

Opublikuj komentarz