Ładowanie
×

Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

„Jak bezpiecznie spędzić ferie” – to temat spotkania wałbrzyskiego policjanta z uczniami Szkoły Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu. Podczas pogadanki funkcjonariusz przypomniał jak bezpiecznie przebywać na stoku narciarskim, gdzie organizować zabawy na śniegu i lodzie oraz jak zachować się w kontakcie z obcą osobą lub w przepadku zagubienia się.

Wałbrzyscy policjanci realizujący zagadnienia profilaktyki społecznej, w związku z rozpoczynającymi się wielkimi krokami feriami cały czas spotykają się z uczniami szkół na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Wszystko to w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2024”. Dzisiaj jeden z mundurowych odwiedził podstawówkę z Podzamcza.
Podczas spotkania sierż. szt. Aleksander Karkosz przypomniał dzieciom o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.
Przypomniał również zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj…”, „Nie ufaj…”, „Nie wpuszczaj do domu…”, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim.
Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.
Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Zebranie Górniczych Stowarzyszeń w Wałbrzychu

Opublikuj komentarz