Ładowanie
×

GMACH WAŁBRZYSKIEJ KOMENDY ODWIEDZILI UCZNIOWIE

W środowe przedpołudnie Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu odwiedzili uczniowie klas VI z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu. Dzieci miały okazję chociaż na chwilę zostać policjantami i dowiedzieli się czym dla funkcjonariuszy jest codzienna służba. Ponadto zwiedzili budynek komendy oraz zapoznali się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki.

Kto może zostać w przyszłości policjantem i jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Odpowiedź na te i inne pytania tym razem poznali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli o specyfice pracy w wydziale prewencji oraz omówili czym dokładnie zajmują się na co dzień policjanci ruchu drogowego.
Kolejnym punktem odwiedzin było zwiedzanie siedziby komendy. Dzieci miały okazję zobaczyć miejsca, do których nie każdy może mieć dostęp. Dowidziały się w jaki sposób policjanci przygotowują się do codziennej służby i zapoznały się z wykorzystywanym przez funkcjonariuszy sprzętem,w tym z radiowozami. W trakcie wycieczki uczniowie zobaczyli między innymi stanowisko dyżurnego policji oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Kwietne samochody promują Festiwal Kwiatów

Opublikuj komentarz