Ładowanie
×

Burmistrz uhonorował Wolontariuszy

13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sybiraków Elwira Kirklo-Rusek. Na zaproszenie Włodarza zaproszonych zostało 119 wolontariuszy ze świebodzickich pomocowych organizacji pozarządowych. Dopisała frekwencja oraz doskonałe nastroje.

Zgromadzonych gości powitał serdecznie Burmistrz Miasta Paweł Ozga, dziękując wszystkim za przybycie. Przekazał najserdeczniejsze, płynące prosto z serca życzenia z okazji Dnia Wolontariusza, Burmistrz podziękował za całe dobro, empatię, radość i uśmiech którymi na co dzień wolontariusze obdarzają osoby potrzebujące. Natomiast z okazji nadchodących Świąt Bożego Narodzenia przekazał wolontariuszom życzenia, spokojnych, rodzinnych, pełnych, radości, zdrowia świąt.
Zaraz po tym na scenie wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 z nauczycielem Martą Gruchałą, zaprezentowała utwór. „A Kto wie czy za rogiem”
Następnie zaśpiewała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 z dwoma utworami: „Nie będę nigdy sam” oraz z „Pastorałką od serca do ucha”.
wystąpiła wraz z nauczycielami: Nadzieją Homendą oraz z Katarzyną Niemierowską.
Występy zostały bardzo dobrze przyjęte przez wolontariuszy i nagrodzone gromkimi oklaskami. W dowód wdzięczności Burmistrz przekazał artystom słodycze z lokalnej firmy Śnieżka S.A. Zaraz po tym nastąpił bardzo ważny moment: Burmistrz Miasta Paweł Ozga uhonorował wolontariuszy okolicznościowymi dyplomami oraz różami, że specjalną dedykacją na bileciku i cytatem.
Burmistrz szczególną uwagę skupił na Waldemarze Góreckim ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, który otrzymał od Burmistrza Miasta specjalny tytuł Honorowego Wolontariusza Roku. Jak podkreśla Burmistrz, to człowiek niezwykły, o wielkim sercu i pokładach empatii. Pan Waldek, odkąd pamiętamy troszczył się o dobro innych, nie zwracając na to uwagi, że sam zmaga się z niepełnosprawnościami i wieloma trudnościami. Każdy dzień wita z uśmiechem na twarzy, wyciągając pomocną rękę do drugiego człowieka, który jest w potrzebie. Życzenia i podziękowania przekazała Waldemarowi Góreckiemu także Ewa Dziwosz Radna Rady Miejskiej, działająca wolontarystycznie w tym stowarzyszeniu. Zawnioskowała o przyznanie tytułu dla Waldemara Góreckiego. Ta propozycja bez chwili zawahania została przyjęta przez Burmistrza Miasta Pawła Ozgę.
Zaraz po tym zostali uhonorowani nasi wspaniali wolontariusze z wielu świebodzickich organizacji oraz osoby, które koordynują akcje pomocowe dla mieszkańców.
Jak Burmistrz wielokrotnie podkreślał, wszyscy wolontariusze są bardzo ważni, a ich praca zasługuje na największe podziękowania i szacunek. Burmistrz zaznaczył, że wśród nas jest najstarsza wolontariuszka 93 letnia Pani Danuta Majerowicz-Różycka, która pomaga od lat reprezentująca Dom Pomocy Społecznej.

red.
źródło i fot. swiebodzice.pl

Share this content:

  Na lodowisku z wałbrzyskimi policjantami

Opublikuj komentarz