Ładowanie
×

SERIA ZATRZYMANYCH POSZUKIWANYCH

Przez policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zostało zatrzymanych łącznie dziewięcioro poszukiwanych. Sześć osób ma do odsiadki wyroki zasądzone przez sąd za wcześniejsze przestępstwa lub wykroczenia i spędzi za kratami więzienia od czternastu dni do siedmiu miesięcy. Jedna osoba, która posiadała przy sobie także nielegalny tytoń i narkotyki, decyzją prokuratury została tymczasowo aresztowana, innej udało się uniknąć dłuższego pobytu w celi po wpłacie na wyznaczone przez sąd konto pełnej kwoty orzeczonej grzywny, a jeszcze inna była poszukiwana przez prokuraturę do prowadzonego postępowania karnego celem ustalenia miejsca aktualnego pobytu.

Pierwszy z poszukiwanych wpadł w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu w miniony czwartek około godziny 10:30 w rejonie skrzyżowania ul. Mickiewicza i Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju. 27-letni mieszkaniec Wałbrzycha był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Sokołowie Podlaskim, gdyż unikał stawienia się na przesłuchanie do prowadzonego przez ten organ postępowania karnego, a dotyczyło ono oszustwa. Po wykonanych czynnościach 27-latek został ostatecznie przez policjantów zwolniony do miejsca zamieszkania.

Praktycznie w tym samym czasie policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się na ul. Beethovena w Wałbrzychu. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że na terenie jednego z budynków przy tej ulicy miał znajdować 42-latek, który był poszukiwany listem gończym, a wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał do odsiadki w więzieniu 272 dni za niealimentację. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do wyznaczonego zakładu karnego.

W czwartkowy wieczór w ręce pracujących na popołudniowej zmianie policjantów Posterunku Policji w Mieroszowie na terenie jednej z posesji przy ul. Wałbrzyskiej w tej miejscowości wpadła 42-latka, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości, a wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu powinna spędzić trzy miesiące w zakładzie karnym w związku z naruszeniem miru domowego. Kobieta odwiedził jedną z cel wałbrzyskiej komendy, a w piątek o poranku została przewieziona do Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu.

Czwarty z zatrzymanych wpadł w ręce policjantów ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy dzisiaj około godziny 7:30 w jednym z mieszkań przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Krajową do postępowania związanego z wprowadzeniem do obrotu na terenie naszego państwa znacznej ilości narkotyków. 40-latek został tymczasowo aresztowany na najbliższych 14 dni. Przy sobie posiadał jednak niewielkie ilości narkotyków w postaci metamfetaminy, a w miejscu zamieszkania tytoń bez polskich znaków akcyzy, za co również odpowie przed sądem. Mężczyzna ostatecznie trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

W tym samym czasie policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy przy samej jednostce Policji przy ul. Mazowieckiej zauważyli mężczyznę, który również powinien przebywać w więzieniu. Zatrzymany 38-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie karnym na siedem miesięcy za wcześniejsze kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wałbrzyszanin również odwiedził Areszt Śledczy w Świdnicy, skąd trafi to wyznaczonego więzienia.

Kolejny z poszukiwanych wpadł około godziny 8:30 w ręce dzielnicowych drugiego komisariatu w trakcie kontroli drogowej przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że pasażer pojazdu za wcześniejsze kradzieże został skazany przez Sąd Rejonowy w Wejherowie na 1,5 tys. złotych kary grzywny, ale jak się okazało nie zamierzał jej zapłacić. Gdyby tego nie zrobił w piątkowe przedpołudnie, trafiłby do więzienia na 75 dni. Po dokonanej wpłacie na wyznaczone konto całej kwoty został jednak przez policjantów zwolniony.

W tym samym czasie policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się na ul. Uczniowską w Wałbrzychu, gdzie na terenie jednego z zakładów pracy przy tej właśnie ulicy zastali 20-latka. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi potwierdzili, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie karnym na 104 dni za przestępstwa narkotykowe. 20-latek został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, a ostatecznie trafi do wyznaczonego więzienia.

Pół godziny później inni dzielnicowi pierwszego komisariatu zatrzymali w jednym z mieszkań przy ul. Kątowej w Wałbrzychu 51-latkę. Mundurowi wiedzieli, że kobieta powinna spędzić najbliższych 15 dnia w areszcie, gdyż została skazana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za wyłudzenie przejazdu środkiem lokomocji. Wałbrzyszanka po wykonanych czynnościach została więc przewieziona do Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu.

Około godziny 9:30 kolejni policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy, podczas patroli rejonu Starego Zdroju, na ulicy Batorego zatrzymali 42-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 45 dni za kradzieże. Mężczyzna jeszcze przed południem został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi później do wyznaczonego zakładu karnego.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  PÓŁMARATON ŚWIDNICKI. BĘDĄ UTRUDNIENIA

Share this content:

Opublikuj komentarz