Ładowanie
×

PIJANY LOKATOR USZKODZIŁ DRZWI

W czwartkowy wieczór wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o tym, że w jednym z budynków w centrum miasta ktoś zdemolował drzwi prowadzące na strych. Sprawca zdarzenia miał być pijany. Podjęte przez funkcjonariuszy drugiego komisariatu natychmiastowe czynności doprowadziły do zatrzymania podejrzanego na gorącym uczynku przestępstwa. Okazało się, że odpowiedzialny za akt wandalizmu to 35-letni lokator jednego z mieszkań.

Z relacji zgłaszających wynikało, iż agresywny mężczyzna nie mógł dostać się na strych budynku, dlatego siłowo postanowił rozwiązać problem. Kopiąc w zamontowane drzwi, przełamał je na pól, w ten sposób uszkadzając mienie i popełniając przestępstwo, bo straty oszacowane zostały na kwotę ponad 1,5 tys. złotych.
Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu udali się na ul. Konopnickiej i zatrzymali mężczyznę. To lokator tego samego budynku. Szybko potwierdziło się, że 35-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wałbrzyszanin wydmuchał 0,91 promila alkoholu. Noc spędził w celi w wałbrzyskiej komendzie.
Dzisiaj, po tym jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzut. O jego losie zadecyduje teraz sąd. Za zniszczenie mienia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Czterech zatrzymanych nastolatków

Opublikuj komentarz