Ładowanie
×

Dwa poważne wypadki w weekend

W weekend na drogach powiatu wałbrzyskiego doszło do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. Jedna osoba trafiła do szpitala. Do pierwszego z nich doszło w niedzielę nad ranem w Jugowicach, a do drugiego w niedzielne przedpołudnie na drodze pomiędzy Wałbrzychem, a Olszyńcem. W obu przypadkach kierujący nie dostosowali prędkości do panujących warunków na drodze. Funkcjonariusze apelują po raz kolejny do osób przemieszczających się pojazdami o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów Kodeksu drogowego.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w 26 listopada po godzinie 4:00 na jednej z ulic Jugowic. Z zebranych na miejscu zdarzenia przez policjantów informacji wynika, że mieszkanka Dziećmorowic, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, kierowanym przez siebie pojazdem wpadł w poślizg, a samochód zawisł nad korytem pobliskiej rzeki, uszkadzając przy tym barierki. Ostatecznie ani jej, ani jadącemu z nią pasażerowi nic się nie stało. Kierująca była trzeźwa. Ukarana została mandatem karnym w kwocie 1020 zł. Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu za uszkodzenia.
Kilka godzin później – około godziny 10:30 – doszło do wypadku drogowego na trasie pomiędzy Wałbrzychem, a Olszyńcem. 54-latek kierujący samochodem osobowym również w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze zjechał na lewo i uderzył czołowo w drzewo. W wyniku tego zdarzenia 54-letnia pasażerka pojazdu trafiła do szpitala. Na szczęście nie były to obrażenia ciała zagrażające jej życiu. Policjanci odebrali dowód rejestracyjny za uszkodzenia, sporządzili dokumentację procesową i prowadzić będą dalsze postępowanie w sprawie wypadku.
Przez cały weekend policjanci odnotowali tylko siedem zdarzeń drogowych. Apelujemy jednak po raz kolejny do mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, aby zwracali szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo na drogach. Dotyczy to kierujących ne tylko samochodami, ale każdym innym środkiem transportu. Przy śliskiej nawierzchni spowodowanej opadami śniegu lub oblodzeniem, pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na jezdni.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  Czołowy wypadek dwóch samochodów

Share this content:

Opublikuj komentarz