Ładowanie
×

BLISKO 4 PROMILE ALKOHOLU W ORGANIZMIE

W toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności wałbrzyscy policjanci zatrzymali we wtorek późnym wieczorem mężczyznę, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości, wjechał nim w oczekujący na skrzyżowaniu na możliwość kontynuowania jazdy inny pojazd. 36-letni wałbrzyszanin, mający dodatkowo aktualny zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu, aby uniknąć odpowiedzialności, pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia. W kolizji na szczęście nikt nie ucierpiał, ale sami uczestnicy dosłownie oszukali przeznaczenie. Zatrzymany wciąż trzeźwieje w policyjnej celi. Za popełnione czyny może trafić za karty więzienia na 5 lat.

14 listopada po godzinie 21:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej na al. Podwale w Wałbrzychu. Pokrzywdzony w zdarzeniu 24-latek oświadczył mundurowym, że drugi kierujący samochodem osobowym mężczyzna, jadąc al. Podwale w kierunku ul. Gagarina, wjechał przednim lewym narożnikiem prowadzonego przez siebie pojazdu w tył samochodu, w którym to on siedział wraz z pasażerem. Następnie kompletnie pijany sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.
W trakcie czynności przeprowadzanych na miejscu zdarzenia przez policjantów ruchu drogowego, funkcjonariusze pierwszego komisariatu szybko ustalili miejsce pobytu mężczyzny podejrzewanego o kierowanie pojazdem. Kiedy 36-latek został zatrzymany, mundurowi od razu potwierdzili, że jest on kompletnie pijany. Badanie retrospektywne wykazało w jego organizmie 3,99 promila alkoholu. Okazało się również, że wałbrzyszanin miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejsza jazdę pod wpływem alkoholu. Wewnątrz jego pojazdu znajdowały się puszki z piwem oraz tzw. małpki z mocniejszym trunkiem.
Teraz 36-latek trzeźwieje. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa poruszania się pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo obowiązującego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Wałbrzyszanin odpowie przed sądem również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny tak jak w tym przypadku wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym. Mundurowi zapowiadają dalsze codzienne działania zwalczające przestępców drogowych z wałbrzyskich ulic.


źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  PRZEKROCZYŁ DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ O 69 KM/H I UTRACIŁ PRAWO JAZDY

Share this content:

Opublikuj komentarz