Ładowanie
×

Wieczór autorski z Aleksandrą Suławą

W piątek, 17 listopada gościem w Kawiarni Sztygarówka będzie Aleksandra Suława. Autorka wydanej niedawno książki „Przy rodzicach nie parlować. O polskich powrotach z Francji.” Wydawnictwa Czarne. 

Urodzeni we Francji, córki i synowie emigrantów zarobkowych, młodzi Polacy, przyjechali do kraju swoich rodziców, by pomóc w odbudowie swojej  dawno lub nigdy wcześniej nie widzianej ojczyzny. Jak czuli się w Polsce, jak wyglądało ich życie po przyjechaniu z Francji? Z jakimi problemami mierzyli się w naszym kraju? Na te i podobne pytania w swojej książce „Przy rodzicach nie parlować. O polskich powrotach z Francji” opowiada Aleksandra Suława – wnuczka reemigranta z Francji, którego historia życia zainspirowała do reportażu o losach polskich Francuzów.
Domem dla wielu repatriantów z Francji stał się również górniczy Wałbrzych, do którego przyjechali, gdy brakowało rąk do pracy w przemyśle górniczym i to jest pretekstem do rozmowy Wioletty Wrony – Gaj, kierownik działu Muzeum Przemysłu i Techniki w Starej Kopalni z autorką książki – Aleksandrą Suławą.
Książka wydana nakładem wydawnictwa Czarne jest debiutem książkowym autorki. Aleksandra Suława to absolwentka historii sztuki oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pisała do „Gazety Krakowskiej” i w „Dzienniku Polskim”. Obecnie Jej teksty czytać można na portalu internetowym Interia. Laureatka branżowych nagród: Kryształowe Pióro, oraz nominacji do Grand Press w kategorii wywiad oraz Nagrody Dziennikarzy Małopolskich.

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach cyklu kawiarenek naukowych w Starej Kopalni w piątek, 17 listopada, o godzinie. 18:00 w Kawiarni Sztygarówka. Wstęp wolny.

źródło i fot Stara Kopalnia

Share this content:

  Śródmieście Wałbrzycha pięknieje

Opublikuj komentarz