Ładowanie
×

„NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ” – SPOTKANIE Z OKAZJI “DNIA SENIORA”

Profilaktyk z wałbrzyskiej komendy – sierż. szt. Aleksander Karkosz – wczoraj przed południem uczestniczył w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Celem serii pogadanek z przedstawicielami różnych instytucji, w tym także Policji, było uświadomienie osobom starszym jakimi metodami posługują się przestępcy. Na podstawie przykładów seniorzy zaznajomieni zostali jak nie stać się ofiarą oszustów w internecie, czy też tych działających między innymi metodą na tzw. wnuczka, praktycznie cały czas rozwijaną przez nich na różne sposoby.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z różnymi instytucjami w tym zakresie, w tym także z Policją, jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego też funkcjonariusze bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają zgromadzonym o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Tym razem jeden z policyjnych profilaktyków z okazji „Dnia seniora” spotkał się z osobami starszymi w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy pl. Grunwaldzkim w Śródmieściu. Łącznie w prelekcjach przygotowanych przez przedstawicieli Banku Pocztowego, Rzecznika Praw Konsumenta, Narodowego Funduszu Zdrowia, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednej z lokalnych fundacji oraz właśnie Policji udział wzięło około 50 osób.
Podczas pogadanki sierż. szt. Aleksander Karkosz przekazał seniorom niezbędne informacje mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie ich jak nie stać się ofiarą różnego rodzaju przestępców. Zwrócił uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy służb, czy też pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych, to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Policjant zachęcał także do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności.

źródło i  fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Działka przy Villardczyków sprzedana

Opublikuj komentarz