Ładowanie
×

DWA WYPADKI NA WAŁBRZYSKICH DROGACH

Wałbrzyscy policjanci kolejny raz apelują o ostrożność do wszystkich kierujących. W czwartkowy wieczór najpierw na ul. Wańkowicza doszło do “czołówki” dwóch samochodów osobowych, a późnej na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Niepodległości w podobny sposób zderzyły się dwa inne pojazdy. Na szczęście uczestnikom wypadków nic poważnego się nie stało, dlatego przy pierwszym ze zdarzeń sprawca ukarany został mandatem karnym w kwocie 2 tysięcy złotych oraz 12 punktami karnymi. Przy drugim wypadku policjanci sporządzili dokumentację procesową i prowadzić będą dalsze postępowanie w sprawie.

Zgłoszenie o groźnie wyglądającej kolizji drogowej na ul. Wańkowicza na Białym Kamieniu policjanci ruchu drogowego otrzymali około godziny 15:50. W ustaleń mundurowych wynikało, że wałbrzyszanin kierujący samochodem osobowym – jadąc w kierunku ul. Andersa – w pewnym momencie stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, przeciął oś jezdni i zderzył się czołowo z poruszającym się z przeciwnego kierunku samochodem nauki jazdy, którym kierował inny wałbrzyszanin pod nadzorem instruktora. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Funkcjonariusze zatrzymali oba dowody rejestracyjne pojazdów za uszkodzenia. Ustalili podczas wykonywanych czynności, że obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca przyznał policjantom, że ze zmęczenia przysnął za kierownicą. Ostatecznie mundurowi ukarali go mandatem karnym w kwocie 2 tysięcy złotych oraz 12 punktami karnymi. W związku z tym zdarzeniem przypominamy, aby za “kółko” wsiadać tylko, kiedy jesteśmy wypoczęci.

Dokładnie dwie godziny później inni policjanci „drogówki” otrzymali informację, że do podobnego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Niepodległości w Wałbrzychu. 51-letni mieszkaniec naszego miasta jadąc samochodem osobowym ul. Niepodległości, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu skręcającemu w lewo, ale jadącemu innym samochodem osobowym główną drogą, 34-letniemu wałbrzyszaninowi. Pasażerka jednej z osobówek trafiła do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że na szczęście doznała niegroźnych obrażeń ciała. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali oba dowody rejestracyjne za uszkodzenia, sporządzili dokumentację procesową i będą teraz prowadzić dalsze postępowanie w sprawie.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  OSZUŚCI PONOWNIE UDERZYLI!

Share this content:

Opublikuj komentarz