Ładowanie
×

39-LETNI WŁAMYWACZ

Wałbrzyscy policjanci kryminalni zatrzymali 39-letniego mieszkańca naszego miasta podejrzewanego o włamanie do garażu. Funkcjonariusze odzyskali większą część skradzionego mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku kwietnia wałbrzyscy policjanci zostali poinformowani o włamaniu do garażu przy ul. Szpitalnej w Wałbrzychu. Pokrzywdzony zeznał, iż sprawca z jego wnętrza ukradł rower, odżywki dla sportowców, polerkę do pojazdów, opakowania po okularach, oleje samochodowe i przedłużacz szpulowy. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 12 tysięcy złotych.
W wyniku drobiazgowej pracy kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu mundurowi ustalili, a następnie zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo. To 39-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Sprawca trafił w ręce funkcjonariuszy wczoraj w miejscu swojego zamieszkania w dzielnicy Nowe Miasto. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia.
Teraz zatrzymanemu może grozić kara nawet 10 lat więzienia. Dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. O jego losie zadecyduje sąd.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji

Share this content:

  ŁAPÓWKĄ CHCIAŁ "ZAŁATWIĆ SPRAWĘ NA MIEJSCU"

Opublikuj komentarz