Ładowanie
×

Rozmowa z Jurandem Wójcikiem

Rozmowa z Jurandem Wójcikiem, przed koncertem Miejskie Granie!

Nie będę oryginalny jeśli zapytam o udział w programie The Voice of Poland. Był Pan w drużynie Patrycji Markowskiej – jak wspomina Pan udział w telewizyjnym show, współpracę z trenerką?

Tak. Minęło już 10 lat od tamtego czasu. Patrycja jest ciepłą i otwartą osobą. Czułem wsparcie z jej strony i bardzo miło wspominam nasze spotkania. W trakcie programu poznałem wielu wyjątkowych ludzi i nie mówię tylko o wokalistkach i wokalistach z mojej drużyny. To był czas pełen skrajnych emocji i niezwykłe doświadczenie, które pozostanie w mojej pamięci na zawsze.

Nad jakimi projektami muzycznymi pracuje Pan teraz?

Lokalnie tworzę zespół Miejskie Granie, z którym gramy piosenki w stylu Męskiego Grania. Mam również projekt akustyczny z autorskim materiałem, pisze piosenki dla siebie a w wolnych chwilach piszę hity dla polskich “gwiazd” 🙂

Związany jest Pan z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury. Jak ocenia Pan popularność zajęć muzycznych wśród dzieci? Chcą się uczyć gry na instrumentach, czują tzw.”bluesa”, marzą o scenie?

Jak co roku mamy bardzo dużą grupę dzieci i młodzieży chcących posiąść umiejętność gry na instrumencie, gitarze, pianinie czy skrzypcach. Mamy również cieszące się dużą popularnością warsztaty wokalne z trenerką wokalna Mają Karteczką. Nie wiem o czym marzą uczestnicy zajęć muzycznych, ale na pewno kontakt z muzyką daje im dużo frajdy.

Czego prywatnie słucha Jurand Wójcik? Kto ukształtował Pana muzycznie? Jacyś idole z dzieciństwa?

Słucham tego co mnie przyciągnie i poruszy bez względu na gatunek muzyczny. Moje wczesne fascynacje muzyczne kształtowała telewizja kablowa i programy typu MTV. Zespoły, które wywarły na mnie największy wpływ, to min. Depeche Mode, The Cure, potem cały nurt “Grunge” i kapele takie jak Pearl Jam, Alice in Chains, Soundgarden, Stone Temple Pilots, to dzięki tym zespołom sięgnąłem po gitarę i zacząłem śpiewać i tworzyć pierwsze kompozycje.

 17 listopada odbędzie się koncert w Coolturalnej Montowni pod hasłem “Miejskie Granie”. Jakimi słowami zachęcić naszych czytelników do tego, by wzięli udział w tym wydarzeniu? Jak zareklamować prezentowaną tam muzykę? “ROCK& ROLL – i wszystko jasne” będzie ok? Po prostu jeśli lubicie Męskie Granie, to wpadajcie na Miejski Granie 🙂

Dziękuję za rozmowę.

  Piosenka autorska w Sztygarówce.

Rozmawiał Paweł Szpur

link do wydarzenia https://fb.me/e/1BpiGLCQt

Share this content:

Opublikuj komentarz