Ładowanie
×

Zasnął za kierownicą i dachował

Wałbrzyscy policjanci kolejny raz apelują o ostrożność do wszystkich kierujących. Wczoraj nad ranem w Borównie doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia, podczas którego 18-letni mężczyzna doprowadził do dachowania pojazdu. Na szczęście ani jemu, ani jadącej z nim pasażerce nic się nie stało, dlatego też sprawca ukarany został ostatecznie mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zgłoszenie o kolizji drogowej na głównej drodze z Kamiennej Góry do Wałbrzycha policjanci ruchu drogowego otrzymali 2 listopada po godzinie 5:00. Z ustaleń mundurowych wynikało, że 18-letni kierujący samochodem osobowym w pewnym momencie stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i doprowadził do jego dachowania na drodze.
Mundurowi ustalili podczas wykonywanych czynności, że kierujący był trzeźwy. Sprawca przyznał jednak policjantom, że przysnął za kierownicą. Ani jemu, ani pasażerce nic się nie stało. Ostatecznie młody mężczyzna ukarany został mandatem karnym w kwocie 2 tys. złotych. Mundurowi odebrali także dowód rejestracyjny pojazdu za uszkodzenia.

POLICJA APELUJE

W związku z tym zdarzeniem przypominamy, aby za “kółko” wsiadać tylko kiedy jesteśmy wypoczęci. Pamiętajmy również, że poza samymi przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  PIJANY KIEROWCA W STRUDZE ZJECHAŁ Z DROGI

Opublikuj komentarz