Ładowanie
×

Przybyło detektywów w Starej Kopalni

Komplet uczestników otrzymał certyfikaty detektywów w Starej Kopalni. Wszystko przez Noc Detektywów – rodzinną zabawę dla dzieci, jaką zaproponowała Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA z okazji Halloween.

Emocje, zabawa, nieco strachu i eksperymenty. To wszystko złożyło się w miniony piątkowy wieczór na halloweenowe animacje w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA oraz górniczych wyrobiskach Starej Kopalni. Noc Detektywów wyprzedała się do ostatniego miejsca bardzo szybko. Po udanych innych propozycjach w SOWIE – jak choćby Wyprawa w kosmos, teraz zaproponowano warsztaty połączone z zabawą dla adeptów na prawdziwych detektywów.
Tym razem pod pretekstem zabawy z porcją strachu, najmłodsi mogli nabyć umiejętności spostrzegawczości, dociekania i rozwiązywania zadań. Była praca w laboratorium, łączenie dowodów przestępstwa, cenna wiedza o tym jak odczytać szyfry oraz jak pobrać odciski palców. Aby cennej wiedzy teoretycznej nabrać kształtów, uczestnicy w drugiej części zabawy przenieśli się w ciemną otchłań podziemnych kopalnianych korytarzy, aby nabrać umiejętności praktycznych.
Przez tajniki detektywistycznych umiejętności uczestników przeprowadzili Pani Inspektor Sowa, Detektyw Zapytalska oraz Lisek Fuksik.
W opuszczonych dawno przez górników podziemnych korytarzach kopalni, poszukiwano tropów, rozwiązywano zagadki, zmagano się z przeszkadzającymi duchami, aby rozwiązać zadanie i szczęśliwie wyjść na powierzchnię. Ku radości Inspektor Sowy i jej asystentów ogłoszono sukces! Wszyscy kandydaci na detektywów poradzili sobie śpiewająco ze swoimi zadaniami i od minionego piątku mogą pochwalić się certyfikatami detektywów.

Kolejni chętni już dopytują o wolne miejsca na kolejne warsztaty więc Stara Kopalnia w Wałbrzychu zapowiada kolejne edycje zabawy. Zainteresowani dorośli, którzy chcą wysłać swoje dzieci na półtoragodzinne warsztaty powinni śledzić stronę internetową www.starakopalnia.pl, gdzie instytucja na bieżąco informuje o kolejnych swoich propozycjach.

Red.

Share this content:

  Trwa sezon grzewczy - Policja apeluje

Opublikuj komentarz