Ładowanie
×

Odpowie za kolejne kradzieże sklepowe

28-letni mieszkaniec Wałbrzycha trafił we wtorkowy wieczór w ręce policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu. Mężczyzna w jednym z marketów na Podzamczu dokonał kradzieży sporej ilości opakowań kawy. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie był pierwszy tego typu czyn zatrzymanego i po zebraniu materiału dowodowego udowodnili mu popełnienie w okresie ostatnich dwóch miesięcy siedmiu kolejnych takich samych kradzieży w tej samej placówce handlowej.

Do zgłoszenia doszło we wtorek w godzinach wieczornych. Złodziej miał zdjąć z półek placówki handlowej przy ul. Palisadowej w Wałbrzychu sporą ilość opakowań kawy, a następnie próbował opuścić sklep nie płacąc za zakupy. Mężczyzna został jednak ujęty przez ochronę obiektu i ostatecznie zatrzymany przez wezwanych na miejsce zdarzenia policjantów. Szybko okazało się, że cały proceder prowadził od końca sierpnia tego roku.
W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze pierwszego komisariatu udowodnili podejrzanemu dokonanie w okresie od 28 sierpnia do 31 października ośmiu dokładnie takich samych kradzieży w tym samym miejscu. Łącznie straty oszacowane zostały przez przedstawicieli placówki handlowej na kwotę ponad 2180 złotych. Mundurowi ustalili także, że mężczyzna był poszukiwanym gdyż został już w 2022 roku skazany przez sąd na 15 dni aresztu za popełnienie innych kradzieży wykroczeniowych.
W trakcie czynności procesowych 28-latek przyznał się do popełnienia wszystkich czynów, za co ponownie odpowie przed sądem. Nie będą to już jednak wykroczenia, a przestępstwo kradzieży w krótkich odstępach czasu, za co grozi mu kara pozbawiania wolności do lat 5.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Dwóch poszukiwanych trafi ostatecznie do więzienia

Opublikuj komentarz