Ładowanie
×

Wjechała w zaparkowany samochód

Wałbrzyscy policjanci kolejny raz apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dzisiaj po południu w Lubominie doszło do wypadku drogowego, którego pełne okoliczności ustalają teraz funkcjonariusze ruchu drogowego. 30-letnia kobieta w pewnym momencie straciła kontrolę nad prowadzonym pojazdem, wjechała w zaparkowany na drodze samochód, który to następnie uderzył w idącą do sklepu pieszą. 40-letnia kobieta z obrażeniami nogi została zabrana do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

We wtorek po godzinie 12:30 30-letni kierująca samochodem osobowym jadąc przez Lubomin w kierunku Strugi w pewnym momencie straciła panowanie nad kierowanym przez siebie samochodem osobowym i wjechała w zaparkowany przy budynku samochód, a pojazd ten uderzył w idącą do sklepu 40-latkę. Poszkodowanej kobiecie ratownicy udzielić musieli pomocy medycznej. Mieszkanka powiatu wałbrzyskiego ostatecznie trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali oba dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów. Ustalili również podczas wykonywanych czynności, że uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Obecnie prowadzą dalsze czynności w sprawie wypadku.
W związku z tym zdarzeniem przypominamy o kolejnych przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.
Pamiętajmy także, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  UKRADŁA WSPÓŁLOKATORCE DOWÓD OSOBISTY

Opublikuj komentarz