Ładowanie
×

Działania profilaktyczne z uczniami

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wspólnie z uczniami przeprowadzili działania dla kierowców i pasażerów pojazdów w trosce o bezpieczny czas w okresie Wszystkich Świętych. Przeprowadzona akcja to swoisty apel o poprawę bezpieczeństwa, a wręczone kierującym symboliczne znicze mają przypominać o bezpiecznych powrotach z podroży.

Dzisiaj w godzinach porannych na ul. Wańkowicza przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy wspólnie z uczniami tej szkoły przeprowadzili działania prewencyjne dedykowane kierowcom i pasażerom. Przeprowadzana akcja tuż przed dniem Wszystkich Świętych miała na celu przypomnieć wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpieczeństwa na drodze.
Funkcjonariusze z drogówki sprawdzali czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego, a uczniowie dzielnie im pomagali. Niecodziennym „prezentem” dla skontrowanych przez mundurowych osób był wręczany przez dzieci znicz – tzw. „symbol ostrzeżenia”. Miał on przypomnieć kierującym, aby zwracali uwagę na innych użytkowników dróg i jeździli zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Działania przebiegały w miłej atmosferze, do której sami kierujący chętnie włączali się. Dziękujemy również uczniom za udział w tak ważnej akcji promującej bezpieczeństwo.

POLICJA APELUJE

Apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze, życzliwość i empatię wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Nowy Komendant Straży

Opublikuj komentarz