Ładowanie
×

Studenci seniorzy wrócili na UTW

W trakcie inauguracji seniorzy odebrali legitymacje i stali się pełnoprawnymi studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku! Członkowie UTW nie dają się stereotypom, nie wykluczają się z życia, są bardzo aktywni i spełniają swoje pasje, na które wcześniej nie było czasu. Robią piękne rzeczy, uczą się, podążają z duchem czasu, mają grupy w mediach społecznościowych i kontaktują się za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Program studiów jest tak zaprojektowany, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie, a studenci czynnie uczestniczyli w zajęciach.

W trakcie inauguracji Pan Jerzy Janus poruszył ważną sprawą aktywizacji seniorów w kwestii radości życia i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Wiek to stan umysłu – świadczy o tym chociażby metryka najstarszej studentki UTW, która ma zaledwie 84 wiosny i ma zamiar wzorowo wypełnić indeks szóstkami. Sama Księżna Daisy w latach 20-tych ubiegłego wieku wiedziała jak bardzo ważni dla społeczeństwa są ludzie starsi, jak wielki szacunek i poważanie im się należą. Mieliśmy zaszczyt wysłuchać wielu wartościowych i ponadczasowych cytatów księżnej, dzięki niezwykle interesującemu wykładowi Pana Mateusza Mykytyszyna.
Nie zapomniała o głuszyckich studentach Pani Poseł Sylwia Bielawska. Podziękowania otrzymali: Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Głuszycy Grzegorz Milczarek. Gdyby nie wsparcie władz miasta, UTW nie mógłby tak znakomicie prosperować. Podziękowania należą się także Pani Dyrektor CKMBP w Głuszycy – Sabinie Jelewskiej, która całym sercem i zapleczem Centrum Kultury pomaga studentom.

Red.
Źródło i fot. gluszyca.pl

Share this content:

  2 miliony dla Świebodzic

Opublikuj komentarz