Ładowanie
×

ODPOWIE ZA POPEŁNIENIE PRZESTĘPSTWA DROGOWEGO

Cofnęli ci uprawnienia do kierowania pojazdami? Nie wsiadaj za kierownicę pojazdu! Pamiętaj, że kontrola drogowa ostatecznie, po odebraniu prawa jazdy w drodze decyzji administracyjnej przez starostę bądź prezydenta, może zakończyć się dla ciebie nawet pobytem w zakładzie karnym, a maksymalna kara za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami to dwa lata pozbawienia wolności. Dzisiaj koło południa kolejna taka osoba w tym roku – tym razem 34-latka – wpadła w ręce wałbrzyskich policjantów.

W środę tuż po godzinie 12:00 kolejna w tym roku mieszkanka naszego miasta popełniła przestępstwo drogowe. 34-latka została zatrzymana w Wałbrzychu na ul. Cmentarnej przez policjantów prewencji drugiego komisariatu, kiedy jechała samochodem osobowym. Kobieta decyzją Starosty Powiatu Kamiennogórksiego miała od tego roku cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
Ponownie przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych już uprawnień – tak jak w podanym powyżej przypadku – z powodu np. wcześniejszej jazdy w stanie nietrzeźwości, czy też przekroczenia limitu punktów karnych – kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami, którego złamanie jest kolejnym przestępstwem.

Źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  ZŁODZIEJ ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU

Opublikuj komentarz