Ładowanie
×

Wymień foliówkę na eko-reklamówkę

Kolejna edycja akcji „wymień foliówkę na „eko-reklamówkę” przed nami. Już od 23 do 25 października świdniczanie będą mogli wymienić reklamówki wykonane z plastiku na bardziej przyjazne środowisku, materiałowe torby z logiem „Czysta Świdnica”. Jedna osoba będzie mogła otrzymać jedną „eko-reklamówkę”. Do mieszkańców trafiło ich już ponad 5500 sztuk.

Bądź Eko, nie wybieraj plastiku
Celem akcji jest eliminacja wszechobecnych tzw. „foliówek” z naszego otoczenia. Każda nasza decyzja w trakcie robienia zakupów może mieć zbawienny wpływ na środowisko. Wybierając konkretne artykuły, zwracajmy chociażby uwagę na to, w jaki sposób są zapakowane. Im mniej opakowany jest dany produkt, tym lepiej. Oczywistą podstawą jest zmiana własnych nawyków zakupowych, szczególnie przy kasie, gdzie na klientów czekają płatne, plastikowe reklamówki, w które najczęściej pakujemy zakupy. Wyprodukowanie jednej torebki foliowej zajmuje sekundę. Używamy jej pokonując drogę ze sklepu do domu, czyli średnio 20 – 30 minut.
Alternatywą dla tzw. „foliówek” są torby wykonane z materiału takiego jak bawełna albo juta. Są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od swoich „sztucznych” odpowiedników, ale przede wszystkim nie są obciążeniem dla środowiska.
– Od samego początku akcje ekologiczne organizowane przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Istotną kwestią w zakresie prowadzonej selektywnej zbiórki odpadów jest edukacja, która traktowana jest przez nas priorytetowo – mówi Krystian Werecki, zastępca prezydent Świdnicy.
Zmiana jest w nas
Każdy mieszkaniec Świdnicy może taką torbę dostać praktycznie za darmo. Wystarczy, że w okresie od 23 do 25 października zgłosi się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy do Wydziału Gospodarki Odpadami, do pokoju nr 2 i zostawi jedną plastikową reklamówkę, a w zamian otrzyma ekologiczną torbę wykonaną z materiału.

źródło i fot.  um.swidnica.pl

Share this content:

  "Nie czekajMY, zmieniajMY edukację" - spotkanie z Minister

Opublikuj komentarz