Ładowanie
×

„Nie daj się oszukać” na Starym Zdroju

Sierż. Magdalena Ignaszak z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu wczoraj uczestniczyła w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w siedzibie Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy ul. Armii Krajowej. Celem pogadanki było uświadomienie osobom starszym jakimi metodami posługują się przestępcy. Na podstawie przykładów podanych przez funkcjonariuszkę kolejni seniorzy zaznajomieni zostali jak nie stać się ofiarą oszustów działających między innymi metodą na tzw. wnuczka – praktycznie cały czas rozwijaną przez nich na różne sposoby.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci w trakcie trwających w Wałbrzychu Senioraliów bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o środkach bezpieczeństwa. Tym razem dzielnicowa sierż. Magdalena Ignaszak w czwartek miała okazję porozmawiać z seniorami na Starym Zdroju. Łącznie w zajęciach udział wzięło około 40 osób.

Podczas pogadanki funkcjonariuszka przekazała seniorom niezbędne informacje mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie ich jak nie stać się ofiarą różnego rodzaju przestępców. Zwróciła uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy służb, czy też pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły właśnie osoby starsze lub samotnie mieszkające.

Policjantka zwróciła również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśniła jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Omówiła przykłady bezpieczne zachowania w domu, na ulicy, w sklepie czy przy bankomacie. Policjantka zachęcała do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Młodzi chcą swojego ronda!

Opublikuj komentarz