Ładowanie
×

Zaatakował byłą partnerkę

Zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej na 29-latce wałbrzyscy policjanci otrzymali w poprzednią środę w godzinach wieczornych. Okazało się, że sprawcą przestępstwa był były partner kobiety, który podczas sprzeczki wyrwał pokrzywdzonej telefon, następnie zaatakował ją stosując przemoc fizyczną, po czym ostatecznie uciekł. Przeprowadzone natychmiastowe policyjne działania doprowadziły do zatrzymania podejrzanego już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia i odzyskania skradzionego mienia. W ciągu kolejnych godzin wyszło na jaw, że 21-latek wcześniej przez dłuższy czas znęcał się nad wałbrzyszanką, raz w związku z aktem agresji spowodował u niej powierzchowny uraz głowy, a także trzykrotnie dokonał zniszczenie jej mienia.

Było po godzinie 22:00 kiedy do drugiego komisariatu zgłosiła się 29-latka i przekazała policjantom ogniwa wywiadowczego, że na jednej z ulic Nowego Miasta została zaatakowana przez swojego byłego partnera, który najpierw wyrwał jej telefon o wartości 5 tys. złotych, a kiedy pokrzywdzona chciała odebrać swoje mienie, zaatakował ją szarpiąc, popychając i bijać rękoma oraz kopiąc, by ostatecznie przewrócić ją na ziemię. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało.

21-letni mężczyzna już po kilkudziesięciu minutach poszukiwań został przez mundurowych zatrzymany i najbliższą noc spędził w jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie. Rano na jaw wyszły kolejne niepokojące informacje. Prowadzący dalsze postępowanie policjanci drugiego komisariatu dowiedzieli się, że młody mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad pokrzywdzoną, dlatego ta odeszła od niego. Sytuacja, w której wałbrzyszanin używał słów wulgarnych w kierunku do kobiety, bił ją, szarpał oraz rzucał w nią przedmiotami, trwała od połowy czerwca do końca sierpnia. Mężczyzna trzykrotnie dokonał także zniszczenia jej mienia prywatnego, uszkadzając między innymi dwukrotnie jej samochód.

W piątek wałbrzyszanin usłyszał ostatecznie pięć zarzutów, do których się przyznał składając wyjaśnienia. Teraz za kradzież rozbójniczą, znęcanie się nad byłą już partnerką i w ten sposób spowodowanie u niej także lekkiego uszczerbku na zdrowiu, a także trzykrotne zniszczenie mienia podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. O losie 21-latka zadecyduje sąd. Mężczyzna objęty został dozorem policyjnym i ma zakaz zbliżania się i kontaktowanie z pokrzywdzoną.

źródło i fot.

  Dwóch poszukiwanych

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

Opublikuj komentarz