Ładowanie
×

Biesiada Służb Mundurowych

W poprzedni piątek roku na terenie „Karczmy Góralskiej” w Dziećmorowicach odbył się festyn pod nazwą „Biesiada Służb Mundurowych”. W festynie uczestniczyli członkowie Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Wałbrzychu, Zarządu Terenowego Emerytów i Rencistów NSZZ Policjantów w Wałbrzychu oraz pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, a także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu i Grupy Sudeckiej GOPR.

W festynie uczestniczyli również Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego woj. dolnośląskiego w osobach Sławomir Stodolny i Mieczysław Walczyk oraz organizator imprezy Marek Gonera. Festyn cieszył się wyjątkowym powodzeniem, gdyż uczestniczyło w nim ponad 200 osób, w tym aż 52 emerytów.

Zabawa rozpoczęła się od konkurencji sportowych prowadzonych przez członków stowarzyszenia „Mieroszów w Górach”, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody dla każdej z drużyn. Konkurencje „Szpieg Karamba”, „Napisz Raport”, „Wielka Ucieczka”, „Na Ratunek”, „Trzeźwy Poranek”, „Łap Granata”, „Defilada”, „Podroż Służbowa”, „Łapanka”, choć z przymrużeniem oka związane były ściśle z mundurowymi. W konkurencjach rywalizowały drużyny składające się z policjantów, emerytów, strażaków oraz członków ich rodzin. Rywalizację wygrała drużyna „DIABŁY”.

Po zakończeniu części konkursowej do tańca rozgrzewał uczestników festynu „DJ DARECKI” a na stole pojawiła się kiełbaska, karczek, kaszanka, bigos oraz ogórki i smalec.

W trakcie festynu, który trwał do późnych godzin wieczornych, można było zapomnieć o trudach dnia codziennego a panująca wspaniała atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom, którzy bardzo chętnie oddawali się wspólnej zabawie.

Należy podkreślić, iż tak wspaniała zabawa mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego .

 

źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Mieroszów stawia na sport!

Opublikuj komentarz