Ładowanie
×

Komendant Wałbrzyskiej Policji w formie!

Od ponad pięciu lat służbowo jest Komendantem Miejskim Policji w Wałbrzychu, ale niewielu wie, że nadkom. Krzysztof Lewandowski jest także sportowcem, który od blisko dziesięciu lat startuje w różnego rodzaju zawodach biegowych, głównie tych na długich dystansach. Doświadczony oficer wałbrzyskiej Policji wielokrotnie już startował w maratonach ulicznych, dobiegając do mety w czasie dużo poniżej czterech godzin. Tym razem po raz drugi na dystansie ponad 42 km wystąpił w zawodach górskich, które w miniony weekend zorganizowane zostały w Starych Bogaczowicach. Podczas III Maratonu Górskiego im. Wiesława Ślawskiego wałbrzyski Komendant z czasem 4 godzin 34 minut i 14 sekund zajął w klasyfikacji generalnej dwunaste miejsce, a w kategorii M40 uplasował się na drugim stopniu podium.

W minioną niedzielę maratończycy, a wśród nich i Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski, zawitali do Starych Bogaczowic, by stanąć na starcie III Maratonu Górskiego im. Wiesława Ślawskiego. Uczestnicy do pokonania mieli ponad 42 km z przewyższeniami +/- 1200 metrów po malowniczej trasie prowadzącej m.in. przez Trójgarb, Zamek Cisy, a także miejscowość Gostków.

Limit czasu wynosił 8 godzin, ale wałbrzyski Komendant nie miał problemu z pokonaniem trasy dużo szybciej. Do mety dobiegł po 4 godzinach 34 minutach i 14 sekundach. To pozwoliło mu w klasyfikacji generalnej zająć dwunastą pozycję, a w kategorii M40 stanąć na drugim stopniu podium. Do zwycięzcy w swojej kategorii Tomasza Januszewicza z grupy biegowej Predators Wałbrzych, nadkom. Krzysztof Lewandowski stracił jedynie dziewięć minut.

Przypominamy, że dowodzący wałbrzyską jednostką doświadczony oficer biegami zainteresował się w 2014 roku, przebywając na szkoleniu w ówczesnej Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Od tego czasu wystartował już w kilkunastu maratonach. W tamtym roku reprezentował nas między innymi podczas greckiej imprezy „Athens Marathon. The Autentic”, czyli jednych z największych na świecie zawodów biegowych, gdzie start zorganizowany został w Maratonie, a finisz w samych Atenach na Stadionie Panateńskim. Komendant na co dzień trenuje bardzo solidnie, biegając łącznie około 200 km miesięcznie. Dodać należy, że w 2016 roku zdobył Koronę Maratonów Polskich. Komendantowi Miejskiemu Policji w Wałbrzychu oczywiście życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do kolejnych celów sportowych, o których oczywiście także napiszemy.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  Apel Policji do Kierowców!

Share this content:

Opublikuj komentarz