Ładowanie
×

Kolizja spowodowana przez seniora

Wałbrzyscy policjanci kolejny raz apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. O poranku 3 października na terenie Różanej miał miejsce wypadek. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z motorowerem, kierujący jednośladem został zabrany do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, dlatego funkcjonariusze mogli zakończyć sprawę w postępowaniu mandatowym.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 6:30 w Różanej. Funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że 86-latek kierujący samochodem osobowym podczas wykonywania manewru wyprzedzania jadącego w tym samym kierunku motorowerzysty, nie zauważył pojazdu poruszającego się z przeciwnego kierunku i aby uniknąć zderzenia czołowego zahaczył o jednoślad, doprowadzając tym samym kierującego nim 56-latka do upadku na ziemię.

Poszkodowany w zdarzeniu mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego został zabrany do szpitala, jednak na szczęście obrażenia okazały się niegroźne dla jego zdrowia życia. Funkcjonariusze ustalili podczas wykonywanych czynności, że obaj kierujący byli trzeźwi. Ostatecznie ukarali 86-letniego mężczyznę mandatem karnym w kwocie 1,5 tys. złotych i 12 punktami karnymi.

POLICJA PRZYPOMINA
W związku z tym zdarzeniem kolejny raz przypominamy o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i o tym, by nie przekraczać tej dozwolonej oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Pamiętajmy także, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Wymusił pierwszeństwo i potrącił rowerzystę

Opublikuj komentarz