Ładowanie
×

Dziewięciu zatrzymanych

Wałbrzyscy, boguszowscy i głuszyccy policjanci w miniony weekend oraz w poniedziałek o poranku przeprowadzili kolejne działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych i zatrzymania ich. Od sobotniego popołudnia w ręce mundurowych wpadło łącznie dziewięciu mężczyzn, którzy z różnych powodów ukrywali się na naszym terenie przed wymiarem sprawiedliwości. Ośmiu z nich trafiło do Aresztu Śledczego w Świdnicy. 18-latek, w związku z popełnionymi jako nieletni czynami karalnymi, został natomiast przewieziony do zakładu poprawczego.

W sobotę około godziny 17:00 dzielnicowi Komisariatu Policji w Głuszycy udali się na ul. Noworudzką w Jedlinie-Zdroju. Tam, w jednym z mieszkań, zatrzymali 44-latka, który był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym na pięć najbliższych miesięcy. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za kradzież prądu. Mężczyzna weekend spędził w policyjnej celi, potem został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego więzienia.

Godzinę później policjanci prewencji pierwszego komisariatu udali się natomiast na teren jednej z posesji przy ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu również miał trafić za kraty więzienia, ale na sześć miesięcy. Okazało się, że wcześniej fałszował faktury. Skazany również ostatnie godziny spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, następnie trafił do Aresztu Śledczego, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.

W niedzielę po godzinie 13:00 policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach, gdzie zatrzymali 18-latka. Młody mężczyzna wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał odsiadywać wyrok w Zakładzie Poprawczym w Głogowie, gdyż został wcześniej skazany za popełnienie jako nieletni czynów karanych, między innymi za udział w pobiciu innej osoby. Nastolatek do osiągnięcia 21 lat będzie więc przebywał za kratami celi. Już wczoraj został przewieziony do Głogowa.

  Pobazgrał "Europejkę" i wpadł

Tego samego dnia około godziny 19:00 policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy udali się natomiast do jednego z mieszkań przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju, gdzie w trakcie wykonywanych czynności zatrzymali 30-latka. Jedlinianin był poszukiwany, gdyż został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za kradzieże z włamaniami i teraz najbliższy rok i trzy miesiące spędzi w więzieniu. Mężczyzna noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań i już trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Ostatecznie odwiedzi jeden z polskich zakładów karnych.

Piąta z poszukiwanych osób wpadła w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu w niedzielę przed godziną 21:00 przy ul. Głównej w Wałbrzychu. W trakcie interwencji policjanci ustalili, że 29-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w areszcie na 10 dni, gdyż nie zapłacił grzywien za drobne kradzieże, które zasądził wcześniej Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Mężczyzna, jak poprzednicy, noc spędził w policyjnej celi i – tradycyjnie – trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

W poniedziałek o poranku policjanci prewencji drugiego komisariatu odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Weteranów w Wałbrzychu. To tam zatrzymali 45-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna ukrywał się, a był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, gdyż został skazany na dwa lata więzienia za niezgłoszenie osoby wykonującej pracę zarobkową do ubezpieczenia społecznego oraz narażenie życia pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego więzienia.

Godzinę później funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się do jednego z mieszkań przy ul. Szmidta w Wałbrzychu. Tam w ich ręce wpadł 57-latek, który ma do odsiadki w więzieniu osiem miesięcy za niealimentację, za co w 2023 roku został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Wałbrzyszanin również trafił już do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.

  „ZIMA 2023/2024” JUŻ TRWA - Policja apeluje o współpracę

Kolejny z poszukiwanych wpadł w ręce innych policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy praktycznie w tym samym czasie. 63-letni mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań przy ul. Daszyńskiego w Wałbrzychu. Na podstawie wykroku Sądu Rejonowego w Bolesławcu wałbrzyszanin ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku za oszustwa. Skazany został przez funkcjonariuszy przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Niebawem zostanie przewieziony do wyznaczonego więzienia.

Ostatni z poszukiwanych został zatrzymany około godziny 11:30 przez policjantów ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy w jednym z mieszkań przy ul. Mieszka I w Wałbrzychu. Mężczyzna został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu na karę dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejszą jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości. I on został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego zakładu karnego.

Przypominamy, że podstawy policyjnych poszukiwań są różne. Sądy i prokuratury poza listami gończymi wydają często zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie, dlatego nie warto się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

Opublikuj komentarz