Ładowanie
×

PROMOWALI SWÓJ ZAWÓD PODCZAS “DNIA KARIERY”

Akademia Nauk Stosownych im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu zorganizowała “Dzień kariery” pn. „Kariera po studiach”. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć wałbrzyskich policjantów, którzy promowali swoją służbę i zachęcali do związania przyszłości z Policją. Osoby zainteresowane założeniem granatowego munduru otrzymały wszelkie informacje na temat koniecznych do spełnienia warunków oraz na temat postępowania kwalifikacyjnego. Chętni mogli zapoznać się również ze specyfiką służby w poszczególnych pionach. Uczniowie szkół średnich oraz studenci mieli okazję chociaż na chwilę poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze.

W czwartek 11 kwietnia br. na terenie Akademi Nauk Stosownych im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu zorganizowano “Dzień kariery” pn. „Kariera po studiach”. Wśród innych pracodawców i przedsiębiorców swoje stoisko informacyjne przygotowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, które cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi osób.
Każdy, kto odwiedził nasze stoisko, mógł przymierzyć sprzęt wykorzystywany w trakcie działań, obejrzeć jednostki broni, zobaczyć z bliska narzędzia wykorzystywane przez technika kryminalistycznego oraz sprzęt jaki wykorzystują na co dzień policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.
Uczestnicy targów mieli przede wszystkim możliwość porozmawiania z funkcjonariuszami na temat służby w Policji. Pytania zadawane przez odwiedzających dotyczyły różnych zagadnień, jednak najczęściej pojawiały się te dotyczące warunków pracy, zarobków w Policji, kryterium przyjęć do służby oraz realizowanych akcji. Przyszli kandydaci, zainteresowani służbą w naszej formacji, dopytywali również o etapy postępowania kwalifikacyjnego.
Policjanci zadbali także o bezpieczeństwo pieszych i każdemu, który odwiedził nasze stoisko wręczali elementy odblaskowe.
Przypominamy wszystkim chętnym, że rekrutacja do służby w Policji odbywa się w sposób ciągły, zatem dokumenty można składać w każdym terminie. Wszelkie szczegółowe informacje na temat niezbędnych formalności i warunków przyjęć można uzyskać odwiedzając policyjne strony internetowe lub bezpośrednio w każdej jednostki policji.
Najbliższe terminy przyjęć do służby w policji na terenie województwa dolnośląskiego na rok 2024:
24 KWIETNIA
8 LIPCA
9 WRZEŚNIA
30 PAŹDZIERNIKA
30 GRUDNIA

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  ZATRZYMANI KIERUJĄCY POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Opublikuj komentarz