Ładowanie
×

Powstaje kompleks sportowo-rekreacyjny

 

W Grzmiącej powstaje kompleks sportowo-rekreacyjny, który zapewni mieszkańcom możliwość aktywnego wypoczynku.

Niedawno ruszyła inwestycja mająca na celu budowę boiska do koszykówki we wsi Grzmiąca. Inwestycja powstaje za ścianą boiska do piłki nożnej, które zostało wybudowane kilka lat wcześniej i cieszy się dużą popularnością wśród młodszej i starszej młodzieży.

Jak mówi przedstawicielka Koła Gospodyń W Grzmiące Pani Małgorzata Dąbrowska ”Jestem bardzo zadowolona, że takie przedsięwzięcie dzieje się na terenie naszej wsi. Dzieci będą miały gdzie się podziać, bawić i nie będą szkodować, bo nie będzie nudy. Bardzo nas cieszy, że nasza wieś się rozwija”.

Co ciekawe w jednej lokalizacji będą znajdowały się:

-plac zabaw z atrakcjami dla dzieci oraz wygodnymi ławeczkami dla opiekunów,

-boisko do piłki nożnej,

-boisko do koszykówki,

-wiata grillowa.

Będzie to miejsce, w którym każdy mieszkaniec wsi znajdzie coś dla siebie. Maluch w piaskownicy, starszak na zjeżdżalni, opiekun na ławeczce, a tata z najstarszym synem rozgrywa mecz piłki nożnej, podczas gdy na boisku do koszykówki trwa turniej miejscowych zespołów.

Pan Robert Turkiewicz, Sołtys Grzmiącej zaznacza, że już napływają do niego zapytania, kiedy będzie można rozpocząć pierwsze rozgrywki, a mieszkańcy z ekscytacją wyczekują zakończenia prac.

 

 

Na budowę boiska Gmina Głuszyca pozyskała 40 tysięcy zł. dofinansowania z Budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Praca wre, a pierwsze rozgrywki będą mogły odbyć się już późną jesienią tego roku, jeśli tylko pogoda dopisze.
źródło i fot. gluszyca.pl

Share this content:

  Głuszyca "zbroi się" przed zimą

Opublikuj komentarz