Ładowanie
×

Wałbrzyski policjant na podium w biegu na 24,5 km

Asp. szt. Grzegorz Karwacki z każdym kolejnym startem w zawodach sportowych udowadnia, że może walczyć z najlepszymi o miejsca na podium. Tym razem wałbrzyski policjant zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas imprezy pn. Garmin Ultra Race, która w miniony weekend zorganizowana została w Radkowie. Funkcjonariusz dystans 24,5 km po górskim terenie pokonał w czasie 2 godzin 50 minut i 38 sekund.

W miniony weekend wielki pasjonat sportów terenowych wystartował w kolejnym biegu długodystansowym. Tym razem asp. szt. Grzegorz Karwacki pokonał blisko 25 km na górskiej trasie imprezy pod nazwą „Garmin Ultra Race”. Zawodnicy na tym dystansie wystartowali w niedzielę o godzinie 10:00 znad Zalewu Radkowskiego.

Trasa przebiegała przez najpiękniejsze tereny Gór Stołowych. W tej kategorii zawodnicy mieli do pokonania podbiegi oraz zbiegi o łącznych przewyższeniach +/- 800 metrów po granicy polsko-czeskiej.

Najlepszy biegacz Polak Damian Glapiak finiszował w czasie 1 godzina 55 minut 32 sekund. Na 253 sklasyfikowanych w biegu górskim zawodników asp. szt. Grzegorz Karwacki uplasował się w kategorii OPEN na 68 miejscu z czasem 2 godzin 50 minut i 38 sekund, a w kategorii M50 stanął na trzecim stopniu podium.

Wałbrzyskiemu doświadczonemu policjantowi po raz kolejny życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do kolejnych celów sportowych.