Ładowanie
×

Street workout w Starych Bogaczowicach

Zdarzyło Wam się zauważyć osoby trenujące na świeżym powietrzu, przechodząc obok placu zabaw lub nawet w parku czy na ulicy? Czasem można spotkać się ze specjalnymi miejscami do Street Workoutu, który powstał w Starych Bogaczowicach.

Zapraszamy do korzystania z nowo wybudowanego parku Street Workout mieszczącego się koło “orlika” i placu zabaw w Starych Bogaczowicach – czytamy w artykule na stronie Urzędu Gminy Stare Bogaczowice. Zagospodarowany teren został wyposażony w urządzenia do ćwiczeń parkourowych i streetowych, dookoła zostały zasadzone rośliny. Projekt został współfinansowany ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach inicjatywy “Odnowa Wsi Dolnośląskiej”- dodaje komunikat.

Jak powstał Street Workout?

Street Workout ma swoje początki w starożytnej Grecji, ale na stałe zakorzenił się w XXI wieku w Europie Wschodniej, Rosji i Stanach Zjednoczonych. W szczególności zaczął się rozwijać w Nowym Jorku na obszarach dotkniętych ubóstwem, ponieważ ludzie nie mogli sobie pozwolić na chodzenie na siłownie. Zamiast tego wykorzystali otoczenie, w tym place zabaw i ławki, aby poćwiczyć. Gdy ci ludzie stawali się coraz bardziej wysportowani i sprawni, nagrywali filmiki z treningów, które rozprzestrzeniały się w internecie w błyskawicznym tempie. Wkrótce prostota i łatwość tego treningu, który opiera się na masie swojego ciała “zalała” cały świat, co doprowadziło do jego popularności w dniu dzisiejszym. W kwietniu 2011 r. na Łotwie została utworzona Światowa Federacja Street Workoutu i Kalisteniki.
Red.

Share this content:

  Nowa edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska

Opublikuj komentarz