Ładowanie
×

Piknik w Parku Rusinowa!

Tym razem gmina zaprasza mieszkańców i turystów do odkrywania uroków Parku Rusinowa.
W piątek 12 lipca w godzinach 17:00-20:00 specjaliści z Disc Golf Club Wałbrzych wprowadzą uczestników pikniku w świat tej niecodziennej dyscypliny sportu.

Chętni będą mogli spróbować swoich sił w konkursach z wykorzystaniem latających dysków.
🥏 konkurs dalekich rzutów
🥏 konkurs trafiania do kosza
🥏 konkurs rzutów do kosza z ok. 20-30 metrów
W takich konkurencjach będzie można spróbować swoich sił wśród zieleni drzew.
To nie koniec aktywności, jakie czekają na uczestników pikniku.
W piątek rozpoczyna się akcja „Segregujemy, bo umiemy”.
„Segregujemy, bo umiemy!” – pod takim hasłem przebiegać będzie miejska akcja społeczna, która rozpocznie się 12 lipca w trakcie pikniku. Przez dwa miesiące wakacji będziemy namawiać mieszkańców Wałbrzycha do segregacji śmieci w domach. Akcja potrwa do 30 sierpnia. W czas jej trwania będzie można nadsyłać prace konkursowe na temat segregacji domowej, a do wygrania będzie m.in. hulajnoga elektryczna i zestawy koszy do segregacji. Zaczynamy już 12 lipca! A co organizatorzy przygotowali na start akcji w trakcie pikniku?
Uczestnicy pikniku będą mogli m.in. sprawdzić się w quizie Ekomilionerzy, inspirowanym popularnym show telewizyjnym. Podczas turnieju zawodnicy zmierzą się z dziesięcioma pytaniami dotyczącymi ekologii, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci.
Chętni zagrają także w Heksabble, czyli grę opartą o zabawę słowami, które także nawiązują do ekologii. Zarówno plansza, jak i pionki do gry wykonane zostały z recyklingu elektroodpadów.
Podczas akcji na mieszkańców czekać będą także warsztaty tworzenia „Elektrycznych lasów w szkle”. Każdy będzie mógł stworzyć niepowtarzalną kompozycję z elementów pozyskanych z recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wzbogaconą o naturalne dodatki, jak np. chrobotek. W programie wydarzenia znalazły się również EKOsztafeta i inspirowane pszczelim tańcem – zajęcia ruchowe dla najmłodszych.
Ponadto, uczestnicy miejskiej akcji będą mogli dowiedzieć się, jak odpowiednio postępować ze Zużytym Sprzętem Elektrycznym i Elektronicznym.
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Elektryczne Śmieci, realizowanego wspólnie przez Miasto Wałbrzych, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku Auraeko.
Udział w atrakcjach w ramach pikniku jest bezpłatny.
🌿 Dlaczego warto przyjść?
• Aby poznać zasady segregacji odpadów.
• Spędzi
aktywnie czas na świeżym powietrzu.
• Spotka
się z sąsiadami i społecznością lokalną.
🎒Co można ze sobą zabrać?
• koc bądź poduszka do siedzenia
• krem z filtrem – chronimy się przed słońcem!
• czapka
JEDZENIE I PICIE WE WŁASNYM ZAKRESIE

Share this content:

  JURAnD ACOUSTIC DUO - koncert w Coolturalnej Montowni

Opublikuj komentarz