Ładowanie
×

Jazz opanował Starą Kopalnię!

Za nami pierwszy dzień Avant Art Festival Wałbrzych w Starej Kopalni, który rozpoczął się z wielkim entuzjazmem i przyciągnął liczne grono miłośników sztuki współczesnej. Tegoroczna edycja festiwalu przynosi ze sobą różnorodność projektów artystycznych, które z pewnością zainteresują każdego widza.


Piątkowy wieczór zdominowała muzyka. Publiczność wysłuchała solowego koncertu basisty oraz kontrabasisty jazzowego Wojtka Mazolewskiego, To artysta otwierający się na przeróżne warianty, więc w jego twórczości nie brakuje odrobiny muzyki improwizowanej, punk rocka i folku, ale Jego głównym gatunkiem muzycznym jest jazz.

Następnie na kopalnianej scenie mogliśmy usłyszeć duet Luciana Rizzo & Piotr Damasiewicz. Sam artysta gości kolejny raz w przestrzeniach Starej Kopalni – to właśnie w 2021 roku podczas finisażu wystawy „Kategorium – ilość: jedność, wielość, ogół”, miał miejsce jego występ muzyczny połączony z sesją nagraniową, której efektem było wydanie winylowej płyty Artysty. Miłą niespodzianką dla publiczności był wspólny występ duetu Luciany Rizzo i Piotra Damasiewicza z Wojtkiem Mazolewskim, który dostarczył niezapomnianych wrażeń i wprowadził unikalną energię na scenę.
Pierwszy dzień Avant Art. Festival zakończył najnowszy, wielokrotnie nagradzany projekt saksofonisty i klarnecisty Marka Pospieszalskiego OKTET. Projekt ten jak w soczewce skupia to, co najlepsze na współczesnej scenie muzyki improwizowanej, w tym plejadę polskich muzyków sceny jazzowej i niezależnej pokolenia 80/90. Każdy z Artystów jest wielką indywidualnością i prowadzi własne projekty.
– Naszą ambicją jest zapraszanie do Wałbrzycha ważnych postaci współczesnej muzyki. To jest muzyka eksperymentalna, awangardowa, ale też jazzowa. Robimy wystawy, będzie pokaz mody w galerii BWA – mówi Kostas Georgakopulos, dyrektor artystyczny Avant Art Festivalu.

Red.
Źródło i fot Stara Kopalnia

 

 

 

 

Share this content:

  Przestrzeń Pamięci w BWA

Opublikuj komentarz