Ładowanie
×

DWÓCH KIEROWCÓW STRACIŁO PRAWO JAZDY

Miniony weekend to niestety duża ilość wydarzenia na polskich drogach. Na terenie naszego powiatu, dla dwóch kierowców weekend zakończył się szczególnie pechowo. Obaj przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, co skutkowało natychmiastową utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

W sobotę popołudniu, na ulicy De Gaulle’a w Wałbrzychu, patrol drogowy zatrzymał 36-letniego mężczyznę z wrocławia. Kierowca poruszał się z prędkością 107 km/h na odcinku drogi, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Policjanci na miejscu sporządzili odpowiednią dokumentację oraz zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Dodatkowo, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.
Drugi przypadek miał miejsce w niedzielę, około godziny 14, również na ul. De Gaulle’a. Policjanci zatrzymali 45-letniego motocyklistę, który przekroczył prędkość o 67 km/h. Mężczyzna pędził swoim motocyklem z prędkością 117 km/h w strefie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Podobnie jak w przypadku wrocławianina, policjanci zatrzymali angielskie prawo jazdy na 3 miesiące, nałożyli mandat w wysokości 2000 zł oraz dołożyli do puli kierującego 14 punktów karnych. Gdyby tego było mało, funkcjonariusze byli zmuszeni zatrzymać dowód rejestracyjny motocyklu, gdyż ten nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym jest w Polsce surowo karane. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące to jedna z najdotkliwszych sankcji, jakie mogą spotkać kierowców. Oprócz tego, mogą być nałożone mandaty oraz punkty karne.
Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. Warto pamiętać, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, zarówno kierowców, jak i pieszych.
Weekendowe przypadki przekroczeń prędkości pokazują, że mimo licznych kampanii informacyjnych i wzmożonych kontroli drogowych, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy. Nałożone kary mają na celu zniechęcenie innych do podobnych zachowań i poprawę bezpieczeństwa na drogach. Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma wpływ na bezpieczeństwo innych.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  25-latek zatrzymany za oszustwo

Share this content:

Opublikuj komentarz