Ładowanie
×

ZATRZYMANIE KOMPLETNIE PIJANEGO KIEROWCY

W piątek wieczorem doszło do zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy dzięki czujności świadków. Cała sytuacja miała miejsce na dzielnicy Piaskowa Góra. Szybka reakcja Policji uniemożliwiła dalszą jazdę kierującemu, który „wydmuchał” prawie trzy promile.

Zdjęcie poglądowe przedstawiające moment sporządzenia dokumentacji procesowej przez funkcjonariuszy policji
28 czerwca przed godziną 21, do dyżurnego pierwszego komisariatu wpłynęło zgłoszenie z ul. Broniewskiego, gdzie mieszkańcy zauważyli mężczyznę wychodzącego z lokalnej piwiarni, który zatrzymał się przy samochodzie z czteropakiem piwa w ręku. Wzbudziło to ich podejrzenia, zwłaszcza że mężczyzna wyraźnie czekał, aż okolica się wyludni. Nie podlegało wątpliwości, że był pod wpływem alkoholu, co było wyraźnie widoczne po jego zachowaniu.
Kiedy tylko mężczyzna zajął miejsce za kierownicą i odjechał, świadkowie natychmiast zawiadomili Policję, podając szczegóły dotyczące pojazdu oraz kierunku, w którym się oddalał. Dzięki szybkiemu przekazaniu informacji, funkcjonariusze mogli natychmiast podjąć interwencję.
Policjantom wałbrzyskiej „jedynki” udało się namierzyć pojazd po zaledwie kilku minutach. Samochód został zatrzymany do kontroli a kierowca, który okazał się być wyraźnie nietrzeźwy, został poddany badaniu alkomatem. Wynik wskazał niemal 3 promile alkoholu we krwi, co jednoznacznie potwierdziło, że 55-letni mężczyzna był w stanie kompletnego upojenia alkoholowego.
Kierowca został natychmiast zatrzymany i przewieziony do Komendy miejskiej Policji w Wałbrzychu. Pojazd, którym się poruszał, został zabezpieczony przez Policję a o jego przyszłości zadecyduje sąd. Sprawca będzie teraz odpowiadał za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Policjanci apelują do wszystkich obywateli, aby w podobnych sytuacjach nie wahali się informować odpowiednich służb. Czujność i odpowiedzialność społeczeństwa są kluczowe w walce z nietrzeźwymi kierowcami, którzy stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to nie tylko łamanie prawa, ale przede wszystkim ogromne ryzyko dla zdrowia i życia ludzi.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  Wjechała w zaparkowany samochód

Share this content:

Opublikuj komentarz