Ładowanie
×

MĘŻCZYZNA Z NARKOTYKAMI

W miniony poniedziałek dwaj czujni funkcjonariusze Policji z komisariatu drugiego dokonali skutecznej interwencji, która zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny posiadającego przy sobie sporą ilość narkotyków.

Podczas patrolu w centrum miasta, policjanci zwrócili uwagę na 20-letniego mężczyznę, który zachowywał się nienaturalnie. Nerwowe ruchy, unikanie kontaktu wzrokowego oraz widoczne zdenerwowanie wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy. Czujność policjantów oraz ich doświadczenie w pracy pozwoliły na szybkie podjęcie decyzji o przeprowadzeniu interwencji.
Podczas kontroli osobistej okazało się, że mężczyzna posiada przy sobie sporą ilość marihuany. Przy młodym mężczyźnie znaleziono łącznie 25 porcji handlowych narkotyku, zawiniętych w foliowy worek. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do zatrzymania podejrzanego.
Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdzie po przebadaniu narkotyku przez technika kryminalistyki, usłyszał zarzuty z artykułu 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W świetle polskiego prawa, za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.
Policja przypomina o poważnych konsekwencjach zdrowotnych związanych z zażywaniem narkotyków. Narkotyki mogą prowadzić do licznych problemów zdrowotnych, takich jak uszkodzenia mózgu, serca, wątroby oraz innych narządów. Regularne zażywanie substancji psychoaktywnych często prowadzi do uzależnienia, które może być trudne do pokonania i wymaga długotrwałej terapii.
Narkotyki wpływają także na zdrowie psychiczne, powodując depresję, lęki, psychozy oraz inne zaburzenia. Osoby uzależnione często mają problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie, co prowadzi do problemów rodzinnych, zawodowych i finansowych.
Policja przypomina o konieczności zgłaszania wszelkich podejrzanych zachowań. Współpraca społeczeństwa z funkcjonariuszami jest kluczowa dla skutecznego zwalczania przestępczości narkotykowej. Dzięki wspólnym działaniom możemy uczynić nasze miasta bezpieczniejszymi miejscami do życia.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Rozbójnik zatrzymany

Opublikuj komentarz