Ładowanie
×

W Starej Kopalni rozkręcają rowerowe wakacje!

Już w najbliższą sobotę 29 czerwca na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu – Festiwal Rowerowy, czyli Rowerem po Aglomeracji Wałbrzyskiej. Zapowiedziano m.in. wyścigi dla dzieci, program artystyczny na scenie, miasteczko przeróżnych atrakcji, deskorolki, czy serwis rowerów.

Pierwszy Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej odbył się we wrześniu poprzedniego roku i od razu przypadł do gustu uczestnikom, gdy teren zielony nad Starą Kopalnią opanowały dziecięce zawody rowerowe, z profesjonalnie wyznaczonymi trasami, a plac wokół industrialnej przestrzeni byłego zakładu zapełnił się przeróżnymi rowerowymi (i nie tylko) atrakcjami.
Podobnie będzie już w najbliższą sobotę. Organizatorzy przygotowali wyścigi rowerowe MTB dla dzieci do 10 roku życia, wystartują rowerki biegowe, pojawią się stoiska z rowerami, deskorolkami, czy animacjami od członków Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Biuro zawodów, na górnym parkingu działać będzie od 9:30, by każdy z rodziców mógł zapisać swoje pociechy na wyścigi w poszczególnych kategoriach wiekowych. Liczba miejsc ze względów logistycznych będzie ograniczona Organizatorzy zachęcają by nie czekać z zapisami swoich pociech na ostatnią chwilę. Udział dzieci w zawodach jest bezpłatny, jednak warunkiem koniecznym jest wypełnienie karty startowej, sztywny kask i sprawny rower. Nad zawodami czuwać będą profesjonalni sędziowie, pojawi się kolorowa oprawa zawodów. Dla uczestników będzie bufet z jedzeniem. Pierwsze starty po godzinie 11:00 i jak pokazała wrześniowa edycja – emocje i walka do ostatnich metrów gwarantowane. To jednak nie wszystko co przygotowano tego dnia. Na odwiedzających Starą Kopalnię czekać będzie niemal 50 plenerowych stoisk, a w nich prezentacja atrakcji turystycznych i miejscowości Dolnego Śląska, warsztaty, animacje, informacje o rowerowych trasach regionu, czy bezpłatny serwis rowerów. Ponadto dmuchańce dla najmłodszych, występy artystyczne na scenie, konkursy, pokazy i zabawy.

Części rowerowej towarzyszyć będzie sporo wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. parada maskotek atrakcji turystycznych, która odbędzie się w ramach Turystycznego Otwarcia Wakacji na Dolnym Śląsku.
Początek wszystkich wydarzeń od godziny 11:00, a zakończenie zaplanowano po godzinie 18:00.
Ostatnia sobota czerwca szykuje się w Wałbrzychu wyjątkowo aktywnie. Tym bardziej, że oprócz rowerowych dyscyplin, na terenie Starej Kopalni będzie można zaplanować sobie niemal całe wakacje z wycieczkami po regionie i wziąć udział w wielu przygotowanych atrakcjach i animacjach. Szykujcie rowery! Więcej informacji o wydarzeniu i regulamin zawodów dostępne są na stronie www.starakopalnia.pl
Wydarzenie odbywa się w ramach zadania publicznego w ramach projektu pn. „Z rowerem po Aglomeracji Wałbrzyskiej” i zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. To realizacja części większego projektu na jaki dofinansowanie otrzymała Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dzięki tym działaniom, aktywności rowerowe będą promowane nie tylko poprzez imprezę rowerową, ale również dodrukowywane będą mapy ze szlakami rowerowymi regionu, powstaną nowe trasy, ale również aktualizowana będzie aplikacja i strona bikesudety.pl

Źródło i fot. Stara Kopalnia

  Czarny Bór inwestuje w oświetlenie

Share this content:

Opublikuj komentarz