Ładowanie
×

NOCNE WŁAMANIE

W nocy z dnia 24 na 25 czerwca 2024 roku doszło w Niedźwiedzicy do kradzieży z włamaniem. Właściciel posesji, zgłosił zdarzenie natychmiast po odkryciu kradzieży we wtorek rano. Działania Policji doprowadziły do odzyskania mienia.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze wałbrzyskiej Policji rozpoczęli działania mające na celu zabezpieczenie śladów przestępstwa i odnalezienie skradzionego mienia. Wśród przedmiotów skradzionych z posesji znalazły się dwa motocykle, quad, hulajnoga elektryczna oraz piły łańcuchowe, stanowiące wartościowy sprzęt dla właściciela, wyceniony na ponad 15 tysięcy złotych.
Jeszcze tego samego dnia, podczas prowadzenia innych czynności, funkcjonariusze wałbrzyskiej „dwójki”, namierzyli miejsce, w którym ukryto część skradzionych przedmiotów. Były to motocykle typu „cross”. Do sprawy został także zatrzymany 21-letni mężczyzna, podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa.
Dalsza praca nad sprawą, w tym przesłuchanie młodego mężczyzny, doprowadziły do odzyskania w dniu dzisiejszym kolejnego skradzionego przedmiotu, czyli quada.
Policja zabezpieczyła skradzione mienie, które w najbliższym czasie zostanie zwrócone prawowitemu właścicielowi.
Postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem trwa, a Policja prowadzi działania mające na celu odzyskanie całego skradzionego mienia. Wszelkie osoby posiadające informacje mogące przyczynić się do ich ujawnienia proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji.
Sprawca kradzieży z włamaniem musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi, gdyż kodeks karny przewiduje w tym zakresie wyłącznie karę pozbawienia wolności, od roku do lat dziesięciu.

Źródło i fot.
Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Skuteczna interwencja policjanta po pracy

Opublikuj komentarz