Ładowanie
×

PONAD PÓŁTORA PROMILA ALKOHOLU “ZA KÓŁLKIEM”

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wałbrzyskiego policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który wczoraj po południu prowadził samochód osobowy w stanie nietrzeźwości, mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę „na podwójnym gazie”!

11 czerwca przed godziną 16:00 głuszyccy policjanci prewencji zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 46-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował w Walimiu na ul. Wyszyńskiego samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,68 promila alkoholu w organizmie drogowego przestępcy. Kierującemu podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Mężczyźnie grozi także przepadek równowartości pojazdu.

POLICJA INFORMUJE

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową, sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat trzech. W określonych przypadkach kierujący, jako właściciel pojazdu, musi się liczyć także z konfiskatą samochodu.

W związku z tym zdarzeniem kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem alkohol, nie jadę!

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  28-LATEK ODPOWIE ZA WŁAMANIE

Opublikuj komentarz