Ładowanie
×

POTRĄCENIE ROWERZYSTY

Na szczęście bez większych obrażeń zakończyło się potrącenie młodego rowerzysty na ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu. Jak wynika z ustaleń, wczoraj wieczorem kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i najechał na rowerzystę. Policjanci apelują o ostrożność.

Wczoraj kilka minut przed godziną 18;00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odebrał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 75-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, kierujący pojazdem osobowym, wyjeżdżając ze stacji paliw przy ul. Wieniawskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który znajdował się na ścieżce rowerowej. Na szczęście w wyniku zdarzenia 14-letni rowerzysta nie doznał większych obrażeń. 75-letni kierujący został ukarany mandatem karnym w kwicie 1500 złotych i otrzymał 12 punktów karnych.
Pamiętajmy, że rowerzyści jak i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii.
Stróże prawa apelują zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Jeśli wszyscy korzystający z dróg będą respektować obowiązujące zasady wszystkim będzie podróżowało się bezpieczniej i przyjemniej.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  ZNAJDOWAŁ SIĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI.

Opublikuj komentarz