Ładowanie
×

ODWIEDZILI SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W WALIMIU

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Głuszycy przeprowadził prelekcje w Szkole Podstawowej w Walimiu dla uczniów na temat przemocy rówieśniczej, cyberprzestępczości oraz hejtu. Podczas spotkania uczniowie mogli się między innymi dowiedzieć, że granica między głupim żartem a czynem karalnym jest bardzo cienka i że również oni – jako nieletni – mogą odpowiadać za cyberprzemoc przed sądem.

Przemoc rówieśnicza i hejt to tylko niektóre zagadnienia poruszone przez dzielnicowych z Głuszycy, podczas dzisiejszego spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Walimiu. Mundurowi przekazali informacje na temat sposobów zapobiegania i rozpoznawania sytuacji dotyczących zjawisk przemocy rówieśniczej.
Funkcjonariusze opowiedzieli również o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z komputera i Internetu, o tym, jak chronić swój wizerunek w sieci, o rodzajach przemocy oraz fali hejtu. Policjanci przestrzegli młodzież przed cyberprzestępcami.
Podczas spotkania uczniowie mogli się dowiedzieć jak ważna jest przezorność w codziennym życiu oraz ograniczone zaufanie, zwłaszcza do obcych osób oraz jak uchronić się przed przemocą. Młodzież dowiedziała się również, jaka grozi odpowiedzialność karna za przestępstwa internetowe popełnione przez nieletnich.
Wizyta policjantów była także okazją do zadawania wielu pytań, również tych dotyczących zawodu policjanta. Czynny udział uczniów w zajęciach świadczy o tym, że działania profilaktyczne, prowadzone przez policjantów, cieszą się dużym zainteresowaniem i są bardzo potrzebne.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Ruszyły Małe Granty

Opublikuj komentarz