Ładowanie
×

PONAD 300 GRAMÓW NARKOTYKÓW

Znaczną ilość marihuany znaleźli i zabezpieczyli w miniony wtorek w mieszkaniu na Pisakowej Górze policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze realizując informację własne zatrzymali do sprawy 40-latka i w toku wykonanych czynności udowodnili mu także handel narkotykami. Następnie w ich ręce wpadł także 43-latek, który kupował od młodszego kolegi środki odurzające. Obaj podejrzani staną przed sądem. Pierwszy z mężczyzn został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy wykorzystując informacje operacyjne ustalili, że mieszkaniec Piaskowej Góry w swoim mieszkaniu przechowuje narkotyki. We wtorek przed południem udali się pod wytypowany adres i podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli słoiki, a w nich środki odurzające oraz woreczek strunowy z zawartością środków psychotropowych. Po zważeniu i z badaniu okazało się, że w pierwszym przypadku była to marihuana o wadze ponad 300 gram, a w drugim tabletki ekstazy. Mundurowi w trakcie czynności zabezpieczyli także wagę elektroniczną do ich porcjowania, telefony komórkowe oraz gotówkę w kwocie 9 tysięcy złotych. Dodatkowo udowodnili 40-latkowi sprzedaż środków zabronionych prawem innym osobom.
To nie był jednak koniec zatrzymań. Tego samego dnia wieczorem ci sami policjanci kilka ulic dalej zatrzymali 43-latka, który kupował narkotyki od młodszego kolegi. W jego mieszkaniu mundurowi znaleźli mniejsze ilości marihuany. Mundurowi i w tym przypadku zabezpieczyli do sprawy telefon komórkowy wałbrzyszanina.
Obaj podejrzani staną teraz przed sądem. Wg ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 40-latkowi za posiadanie znacznej ilości amfetaminy i marihuany oraz handel tymi środkami zabronionymi grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd na podstawie zebranego w sprawie przez policjantów materiału dowodowego zastosował dzisiaj w stosunku do mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 najbliższych miesięcy. Wałbrzyszanin trafił już do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Drugi z podejrzanych za popełnione przestępstwo narkotykowe może spędzić za kratami więzienia trzy lata.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  Z DWOMA PROMILAMI ALKOHOLU ROWEREM

Share this content:

Opublikuj komentarz