Ładowanie
×

Ma 76 lat i ukradła portfel

76-letnia wałbrzyszanka odpowie za kradzież portfela ze sporą ilością gotówki, który 66-letnia kobieta, przez swoją nieuwagę, pozostawiła po zrobionych zakupach przy kasie w jednym ze sklepów w centrum naszego miasta. Seniorce za popełnione przestępstwo grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z informacji uzyskanych przez policjantów wynika, że do zdarzenia doszło 1 marca tego roku w markecie przy ul. Nowy Świat w Wałbrzychu. Po zrobionych zakupach pokrzywdzona przez swoje roztargnienie pozostawiła portfel przy kasie. Była w nim gotówka w kwocie 1,2 tys. złotych.
Po krótkiej chwili do kasy podeszła inna seniorka i widząc leżący portfel, zamiast zgłosić to obsłudze sklepu, po prostu go zabrała. Ostatecznie kobieta nie zaniosła go także do biura rzeczy znalezionych.
Prowadzący postępowanie w tej sprawie policjanci pionu kryminalnego drugiego komisariatu, ustalili ostatecznie tożsamość wałbrzyszanki i zatrzymali 76-latkę w miejscu zamieszkania przy ul. Kubeckiego na Nowym Mieście. Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa i złożyła wyjaśnienia. Oświadczyła, że portfel wyrzuciła do śmietnika.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  ŁAPÓWKĄ CHCIAŁ "ZAŁATWIĆ SPRAWĘ NA MIEJSCU"

Opublikuj komentarz