Ładowanie
×

Dogadały się i kradły w markecie

Dwie byłe już pracownice jednego z marketów na Piaskowej Górze zostały zatrzymane wczoraj przez policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu. Wałbrzyszanki w wieku 36 i 43 lat w połowie lutego tego roku wpadły na pomysł, że zrobią wspólne zakupy. Ta siedząca przy kasie celowo nie zeskanowała całego towaru wyłożonego na taśmę, a później obie podzieliły się skradzionym mieniem. Policjanci w toku wykonanych czynności odzyskali utraconą w wyniku przestępstwa frytkownicę.

Wczoraj policjanci pionu kryminalnego pierwszego komisariatu przyjęli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dwie mieszkanki Wałbrzycha – byłe już pracownice jednego z lokalnych marketów. Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynikało, że kobiety działały wspólnie.
21 lutego tego roku jedna z nich wyłożyła na taśmę sporą ilość artykułów spożywczych, chemicznych oraz gospodarstwa domowego, a druga – która siedziała wtedy przy kasie – nie skasowała wszystkiego. Starty wycenione zostały na łączną kwotę ponad 850 złotych.
Kobietom wtedy wydawało się, że proceder się udał. Tak jednak nie było. Mundurowi wczoraj przed południem zatrzymali 36 i 43-latkę na terenie Szczawna-Zdroju. W toku przeprowadzonych przeszukań mieszkań zajmowanych przez wałbrzyszanki, odnaleźli skradzioną frytkownicę.
Podczas czynności procesowych obie podejrzane przyznały się do zarzucanego im czynu, złożyły wyjaśnienia i niedalekiej przyszłości staną przed sądem. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Czterech zatrzymanych nastolatków

Opublikuj komentarz